HLEDAT DLE:
rubrika šampionát/aj.

Mixed Doubles - MČR 2021/2022.

28. září 2021 LIBOC 1M LIBOC 3Ž MIXED DOUBLES

V září bylo rozehráno Mistrovství republiky kategorie Mixed Doubles 2021/2022. Hráčky týmu Liboc 3 se angažovaly ve třech dvojicích. Sestry Baudyšovy se ocitly ve stejné skupině a o postupu Bětky do nadstavby rozhodla výhra ve vzájemném utkání, kde dvojice A. Baudyšová s J Zelingrem (Dion Celine) porazila M. Baudyšovou s L. Klípou (Liboc 1). Z organizačních důvodů nemohl Dion Celine hrát nadstavbu, a tak byla nakonec klasifikován na osmém místě. Třetí dvojice s libockou účastí, ve které nastoupili Ežen Kolčevská a Karel Kubeška postoupila do nadstavby, kde se jí podařilo vyhrát čtvrtfinále i semifinále, a přemožitele našla až ve finále (Válek, Strnadová). Druhé místo je solidním úspěchem dvojice - hráčka, trenér, která se na kategorii Mixed Doubles nespecializuje a využívá MČR jako formu tréninku pro týmovou kategorii.

«»

↑ nahoru

Sezóna u konce. Češi na ZOH!

23. května 2021 MIXED DOUBLES PELL-MELL

Mistři světa mixed doubles jsou ze Skotska (Mouat, Dodds), stříbro mají Norové a bronz patří Švédsku. Ale! Na samém konci letošní bláznivé curlingové sezóny se českým barvám podařil husarský kousek. A to postup do olympijského turnaje kategorie smíšených dvojic! Dvojice Zuzana a Tomáš Paulovi skončila čtvrtá ve své desetičlenné skupině, čímž se kvalifikovala do přidaného zápasu Mistrovství světa mixed doubles 2021, ve kterém se napřímo bojovalo o účast na Zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu. V napínavém utkání rozhodl poslední kámen Američanů, který dojel v cílových kruzích do horší pozice, než ve které byly dva české a Zuzana Paulová (dříve Hájková) mohla dát průchod svým emocím. Paulovi byli již před čtyřmi lety blízko účasti na ZOH, ale narazili v semifinálovém zápase MS 2017 na Švýcary, se kterými těsně prohráli, a konečné čtvrté místo na olympiádu nestačilo. Letos je to jinak. Solidní výkon obou hráčů zajistil řadu důležitých výher, například nad Ruskem nebo Německem a v závěru se projevila zkušenost a mentální odolnost českých hráčů, kteří se na kategorii mixed doubles již řadu let specializují. Zuzana i Tomáš patří mezi českou curlingovou elitu díky několika medailím, které již v minulosti získali. Společně mají bronz z kategorie mixed doubles z roku 2013. V roce 2012 byl Tomáš u bronzové medaile mužů ze zimní Universiády a ve stejném roce vedla Zuzana juniorskou reprezentaci žen ke stříbru na mistrovství světa.

Český curling se raduje, protože předchozími generacemi nenaplněná touha vidět českou vlajku v olympijské curlingové hale má nyní reálný obsah. Na konci roku se rozhodne, jestli naší mixed doubles dvojici doprovodí některá z reprezentací (muži, ženy), které budou usilovat o naplnění svých šancí v rámci olympijských kvalifikací. Třetina práce je odpracovaná na výbornou, tak ještě ty dvě zbývající dohrát!

«»

↑ nahoru

Mistři i vicemistři mixed doubles curlingu jsou z Aritmy.

21. prosince 2009 ARITMA MIXED DOUBLES

Dvacetpět dvojic se přihlásilo do Mistrovství České republiky v kategorii Mixed Doubles. Bojovalo se v pěti skupinách  a vítězové plus tři nejlepší na druhých místech (podle DSC) vytvořili čtvrtfinálovou osmičku. Nedělní odpoledne bylo vyhrazeno pro nadstavbové duely. Ledoborci 2 versus Aritma 1 a Zbraslav H versus Aritma 2. Z těchto semifinálových dvojic vyšlo nakonec čistě aritmové finále. Utkání o titul mělo tři části: první celkem vyrovnaná, ve druhé nástup Aritmy 1 (Kubešková, Kubeška) a nakonec mocný finiš Aritmy 2 (Plíšková, Candra). Poslední kámen zápasu házela Anna Kubešková proti čtyřce, a tedy prohranému zápasu. Kámen nakonec projel těsně kolem guardu a znamenal konečný stav 8 : 4 pro Aritmu 1. Tandem Kubeškových tedy obhájil titul z loňského roku a čeká jej Mistrovství světa Mixed Doubles 2010 v ruském Čeljabinsku. Bronz má Zbraslav H (Hájková, Paul).

«»

↑ nahoru

Aritma 1 je mistrem ČR v mixed doubles

7. prosince 2008 ARITMA MIXED DOUBLES

Nedělí skončil třídenní turnaj dvaceti dvojic o titul mistra ČR v curlingu mixed doubles. V semifinále se utkaly týmy Aritmy 1 a Trutnova a na vedlejší dráze Kolibris a Ledoborci. Po velmi vyrovnaném průběhu obou zápasů se do finále probojovali Ledoborci Jiří Marša a Hana Čechová a tým Aritmy 1 Karel Kubeška a Anna Kubešková. Aritma byla mírným favoritem mimo jiné i proto, že vloni podlehla ve stejné soutěži až ve finále ale bylo zřejmé, že finále bude napínavým bojem. Průběh byl velmi vyrovnaný a po šesti endech byli Ledoborci pouze o jeden kámen pozadu. V sedmém endu však přišla trojka pro vedoucí tým, a pak už si dvojice z Aritmy nenechala titul ujít. Vítězové budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v mixed doubles 2009 v italské Cortině.

«»

↑ nahoru

Mistrovství republiky mixed doubles

5. prosince 2008 MIXED DOUBLES

5. - 7, prosince se koná v pražské curlingové hale Mistrovství republiky v kategorii Mixed doubles. Loňské vítězství bude obhajovat jen polovina páru, a sice Hana Čechová. Radek Žďárský, který vloni s Hankou zvítězil a pak úspěšně reprezentoval ČR na MS v mixed doubles je na fotografii. Systém je nastaven tak, že pouze jeden tým se z pětičlenné skupiny neprobojuje do osmifinále. Skupiny jsou čtyři a v týmech nechybí někteří zkušení extraligoví či prvoligoví hráči.